جزئیات ایران رادیو نامردی برنامه گوینده

جزئیات: ایران رادیو نامردی برنامه گوینده آمریکایی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار گوناگون دانستنی‌هایی که نگرشتان را به خوراکی‌ها عوض کردن می‌دهد

رژیم غذایی سالم یکی از بحث برانگیزترین مباحث دنیا است که تصورات غلط زیادی راجع به آن وجود دارد. به عنوان نمونه آیا می دانستید که کراکر زیاد از شیرینی جهت دندان

دانستنی‌هایی که نگرشتان را به خوراکی‌ها عوض کردن می‌دهد

دانستنی هایی که نگرشتان را به خوراکی ها عوض کردن می دهد

عبارات مهم : انرژی

رژیم غذایی سالم یکی از بحث برانگیزترین مباحث دنیا است که تصورات غلط زیادی راجع به آن وجود دارد. به عنوان نمونه آیا می دانستید که کراکر زیاد از شیرینی جهت دندان هایتان ضرر دارد؟ آیا می دانستید که سرفه مزمن را می توان با شکلات درمان کرد و یا سیب زمینی با انسان شباهت دارد؟ بعد آماده باشید تا شگفت زده شوید، چون می خواهیم نگرشتان را به غذا های متفاوت عوض کردن دهیم تا رژیم غذایی بهتری گزینش کنید.

برچسب روی میوه ها و سبزیجات خوراکی است
سازمان غذا و دارو توصیه می کند حتما میوه و سبزیجات را قبل از مصرف بشویید، ولی شما را از خوردن برچسب روی آن ها منع نمی کند. برچسب ها خوراکی هستند، با این حال اگر می توانید آن ها را قبل از خوردن جدا کنید.

دانستنی‌هایی که نگرشتان را به خوراکی‌ها عوض کردن می‌دهد

خوردن یک برش پیتزا بهتر از خوردن یک کاسه غلات جهت صبحانه است
تحقیقات نشان می دهد که خوردن یک برش پیتزا صبحانه متعادل تری نسبت به یک کاسه غلات صبحانه هست، چون حاوی پروتئین و مواد تازه بیشتری است و قند کمتری دارد. زیاد این صبحانه ها حاوی پروتئین و چربی کافی نیستند، ولی قند زیادی دارند

غذا های تند عمر را زیاد می کنند
تحقیقات نشان می دهد که خوردن حداقل یک وعده غذای تند در روز خطر فوت را ۱۴ درصد کم کردن می دهد. همچنین مواد زیست فعال موجود در غذا های تند مثل کپسایسین (capsaicin) کلسترول بد و تری گلیسرید را کم کردن می دهد و التهاب را اصلاح می بخشد.

رژیم غذایی سالم یکی از بحث برانگیزترین مباحث دنیا است که تصورات غلط زیادی راجع به آن وجود دارد. به عنوان نمونه آیا می دانستید که کراکر زیاد از شیرینی جهت دندان

گوجه در یخچال طعمش را از دست می دهد
تحقیقات تازه نشان می دهد که گذاشتن گوجه فرنگی در دمای زیر ۱۲ درجه سانتیگراد، مانع تولید ماده ای می شود که باعث طعم و عطر آن می شود. دمای سرد عملکرد ژن هایی را که مسئول طعم گوجه فرنگی هستند، کم کردن می دهد. به همین علت بهتر است گوجه را در اتاق تاریک و خارج از یخچال نگه داریم.

لیمو زیاد از توت فرنگی قند دارد
توت فرنگی حاوی ۴۰ درصد قند است در حالی که لیمو ۳۰ درصد بیشتر، یعنی حدود دو برابر توت فرنگی قند دارد. ولی به علت اسید سیتریک موجود در آن متوجه نمی شویم. بنابراین اگر زیاد لیمو بخورید، قند موجود در آن باعث چاقی می شود، ولی به علت طعم اسیدی آن بعید است زیاد بخورید.

ماندگاری شیر هیچ ربطی به مواد نگهدارنده ندارند
بیشتر مردم فکر می کنند شیری که مدت بیشتری می توان نگهداری کرد حاوی مواد نگهدارنده زیادی هست. ولی درست نیست. جهت زیاد کردن دوام شیر، آن را تا تا ۱۳۵ درجه سانتیگراد گرم و سپس به سرعت سرد می کنند؛ بنابراین باکتری های بد از بین می روند، ولی همه ویتامین ها حفظ می شوند. چنین شیری را می توان قبل از باز کردن ۱۲۰ روز و بعد از باز کردن پاکت تا ۴ روز نگه داشت.

دانستنی‌هایی که نگرشتان را به خوراکی‌ها عوض کردن می‌دهد

مایکروویو کردن سبزیجات عالی ترین راه حفظ همه مواد معدنی و مغذی است
بهترینراه جهت حفظ مواد مغذی غذا حرارت دادن آن به مدت بسیار کم با مقدار کمی مایع هست. مایکروویو می تواند این کار را به عالی ترین نحو انجام دهد. هنگامی که غذا را در مایکروویو می پزید، در آن را محکم ببندید تا یک محیط بخاری خوب ایجاد شود.

انگور در مایکروویو منفجر می شود
اگر انگور را نصف کنید و در مایکروویو بگذارید، منفجر می شود. چون انگور بسیار کوچک و امواج الکترومغناطیسی بسیار متمرکزند. بنابراین اگر نیاز به گرم کردن انگور دارید از مایکرویو استفاده نکنید.

رژیم غذایی سالم یکی از بحث برانگیزترین مباحث دنیا است که تصورات غلط زیادی راجع به آن وجود دارد. به عنوان نمونه آیا می دانستید که کراکر زیاد از شیرینی جهت دندان

ماهی سالمون پرورشی سفید است
ماهی سالمون رنگ صورتی طبیعی دارد چون در دریا میگو می خورد. ولی سالمون پرورشی غذای کاملا متفاوتی می خورد. به همین علت سفید یا صورتی بسیار کمرنگ هست. پرورش دهندگان جهت ایجاد رنگ، از رنگدانه های متفاوت استفاده می کنند.

زرده تخم مرغ زیاد از سفید مواد مغذی و معدنی دارد
زرده تخم مرغ حاوی همه ویتامین ها و موادمعدنی بافایده مورد نیاز جهت یک رژیم غذایی متعادل هست. البته سفید تخم مرغ جهت خوردن بهتر هست، ولی اگر به مواد مغذی بیشتری نیاز دارید زرده گزینه بهتری هست. زرده زیاد از سفیده کلسترول دارد، ولی فراموش نکنید که کلسترول هم یک ماده مهم جهت سلول هاست.

دانستنی‌هایی که نگرشتان را به خوراکی‌ها عوض کردن می‌دهد

مصرف بیش از حد جوزهندی باعث توهم می شود
اگر بیش از حد جوز هندی بخورید دچار توهم می شوید. ممکن است تهوع، سرگیجه و پرسشها تمرکزی پیدا کنید. قانون «هرچه زیاد بهتر» را نمی توان در مورد این خوراکی به کار برد و باید بدانید دقیقا چقدر مصرف می کنید.

فلفل دلمه ای زیاد از مرکبات ویتامین ث دارد
یک فلفل دلمه ای میانگین حاوی ۰.۱۴ گرم ویتامین ث، یعنی ۱.۵ برابر یک پرتقال میانگین هست. فلفل سبز ویتامین ث کمتری دارد، ولی چون از نیاز روزانه فرد زیاد هست، هر فلفل دلمه ای خوب است.

بوی شکلات استرس را کم کردن می دهد و آرامتان می کند
خوردن شکلات شما را سرحال می کند، ولی بوییدن آن آرامتان می کند. ولی این فقط درمورد شکلات واقعی هست. طعم شکلات خاصیت آرامبخشی روی سیستم اعصاب دارد و تنش را بسیار بهتر از عطر و طعم هر محصول دیگری تسکین می هد.

شکلات درمان موثری جهت سرفه های مزمن است
تحقیقات نشان می دهد که ترکیبات کاکائویی درمان فوق العاده ای جهت سرفه های مزمن هستند و عوارض جانبی درمان های دارویی را هم ندارند.

دانشمندان می توانند از کره بادام زمینی الماس بسازند
کره بادام زمینی حاوی کربن کافی جهت ساخت الماس هست. جهت این کار باید همه اکسیژن موجود در این محصول را خارج و سپس تحت فشار زیاد قرار داد. از آنجا که همه محصولات حاوی کربن هستند ممکن است در آینده از مواد مختلفی جهت ساخت الماس استفاده شود. البته الماس های طبیعی بسیار باارزش تر هستند.

محصولات قرمز رنگ احتمالا حاوی کارمین هستند که از حشرات استخراج می شود
کارمین یک رنگ غذای طبیعی است که از حشرات استخراج می شود. در آبنبات ها و سایر محصولات و حتی لوازم آرایشی از این ماده استفاده می شود. بسیاری از شرکت ها به دنبال جایگزین کارمین هستند، ولی نه به علت مضر بودن آن، بلکه چون گیاهخواران از خوردن آن امتناع می کنند.

کراکر زیاد از آبنبات جهت دندان ضرر دارد
البته منظور ما این نیست که آبنبات جهت دندان ضرر ندارد. ولی باید بدانید محصولات زیادی هستند که زیاد از آبنبات مضرند، به عنوان نمونه کراکرها. این شکر نیست که دندان شما را نابود می کند بلکه اسید هست. هنگامی که کراکر ها به دندان می چسبند محیط مناسبی جهت باکتری های تولیدکننده اسید ایجاد می کنند.

نمک دریا با نمک عادی فرقی ندارد
بیشتر ما فکر می کنیم نمک دریا سالم تر و بافایده تر هست، ولی در واقع فرقی ندارند. هر دوی آن ها به یک اندازه سدیم دارند، ولی نمک معمولی حاوی ید هم است که به تیروئید کمک می کند. تنها تفاوت آن ها روش به دست آوردنشان هست. نمک دریا با تبخیر آب دریا و اقیانوس به دست می آید، ولی نمک معمولی از رسوبات نمک زیرزمینی.

نوشیدنی های انرژی زا به شما انرژی کوتاه مدت می دهند
بسیاری از افراد معتقدند که نوشیدنی های انرژی زا در روز های سخت به آن ها کمک می کند. بله، ولی نه در بلندمدت. قند و کافئین زیاد آن به سرعت انرژی شما را اوج می برد. ولی تحقیقات نشان می دهد که نوشیدنی های انرژی زا موجب پرسشها خواب و نگرانی می شوند. دانشمندان معتقدند این نوشیدنی عملکرد شما را ۳ تا ۷ درصد اوج می برد که ارزش ریسک کردن ندارد.

برترین ها

واژه های کلیدی: انرژی | دندان | شکلات | فرنگی | تحقیقات | ویتامین | مایکروویو | اخبار گوناگون

دانستنی‌هایی که نگرشتان را به خوراکی‌ها عوض کردن می‌دهد

دانستنی‌هایی که نگرشتان را به خوراکی‌ها عوض کردن می‌دهد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz