جزئیات ایران رادیو نامردی برنامه گوینده

جزئیات: ایران رادیو نامردی برنامه گوینده آمریکایی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری حاضر نشدم گوینده رادیو آمریکایی باشم/ در حق کشورم نامردی نمی‌کنم ، گوینده پیشکسوت

اردشیر تفقد از گزارشگران قدیم رادیو که سال هاست جلای وطن کرده از پیشنهادهای رادیوهای آمریکایی می گوید که همه را رد کرده و حاضر نشده است در حق کشورش نامردی کند.

حاضر نشدم گوینده رادیو آمریکایی باشم/ در حق کشورم نامردی نمی‌کنم ، گوینده پیشکسوت

گوینده پیشکسوت: حاضر نشدم گوینده رادیو آمریکایی باشم/ در حق کشورم نامردی نمی کنم

عبارات مهم : ایران

اردشیر تفقد از گزارشگران قدیم رادیو که سال هاست جلای وطن کرده از پیشنهادهای رادیوهای آمریکایی می گوید که همه را رد کرده و حاضر نشده است در حق کشورش نامردی کند.

بخشی از گفتگوی اردشیر تفقد را مرور می کنیم.

گفتید که بعد از بازنشستگی رادیوهای زیادی به شما پیشنهاد همکاری دادند حتی رادیوهای بیگانه، چه شد که به این پیشنهادها پاسخ منفی دادید؟
چون نامردی هست. اینکه من کشور عزیزمان ایران نباشم و بخواهم جای دیگری کار کنم نامردی هست. می دانید من با سرمایه و فرصتی که این مملکت به من داد رشد کردم حالا همه این تجربه ها را ببرم در اختیار دیگران بگذارم؟ ابدا! همین چند وقت پیش یکی از رادیوهای فارسی زبان آمریکا برنامه ای به من پیشنهاد کرد که اگر می پذیرفتم حالا وضع بسیار خوبی داشتم ولی حاضر به انجامش نشدم. من هنوز حرف حسن خجسته مدیر رادیو را به یاد دارم که می گفت تو تیمسار رادیویی… چه طور می توانم کنار عده ای سرباز پرمدعا کار کنم.

نگران جایگاهتان در ذهن مردم بودید یا تبعاتی که ممکن بود برایتان پیش بیاید؟
من دلواپس شرفم بودم و هستم. من که از کشور عزیزمان ایران دور هستم نیازی به چابلوسی ندارم ولی نباید نسبت به وطنم نامرد باشم. اگر کار می کردم جواب وجدانم را چه می دادم؟ حتی سال هایی بود که نیاز مالی داشتم ولی قبول نکردم. شاید اگر الان به کشور عزیزمان ایران بیایم کسی هم مرا نشناسد ولی الان می توانم کنار همکارانم در کشور عزیزمان ایران بنشینم و سرم را اوج بگیرم. می توانم با وجدان آرام در میدان ارگ قدم بزنم. همین الان عده ای از بازیگران و صورت های معروف به شبکه جم رفتند کسی هم کاری به آنها ندارد ولی آنها روی بازگشت ندارند. علی منافی همکار عزیز من در اروپاست شک نکنید اگر به او بگویند به کشور عزیزمان ایران برگرد با سر می آید یا حمید یاسمی… همه اینها ترجیح می دهند در کشور عزیزمان ایران باشند و حتی در حد یک خط صحبت کنند. من دلم جهت سال هایی که کار کردم می سوزد.

شما با این همه دلبستگی اصلا آیا جلای وطن کردید؟
به علت اینکه خانواده ام خارج از کشور عزیزمان ایران بودند. من در رادیو شرایط بدی نداشتم اینقدر عاشق بودم که حاضر بودم شب هم در رادیو بخوابم. البته پشت در اتاق هیچ مدیری جهت مجیزگویی و بودن به هر قیمت حاضر نشدم، همکارانم می توانند شهادت بدهند. کارم را بلد بودم و دیگران و رادیو به من نیاز داشتند. حسن خجسته در جمعی گفت هنگامی که تفقد پشت میکروفن می نشیند من خیالم راحت هست. در برنامه هایی که جوان هایی مثل فرزاد حسنی و…بودند تمام سوتی های برنامه ها را جمع می کردم و نمی گذاشتم آب از آب تکان بخورد. خاطرم است گوشی تلفن همراه تازه وارد کشور عزیزمان ایران شده است بود مدیر روابط عمومی رادیو آمد و گفت این گوشی تلفن همراه جهت شماست قبول نکردم و رفتم خودم خریدم چون نخواستم مدیون کسی باشم.

حاضر نشدم گوینده رادیو آمریکایی باشم/ در حق کشورم نامردی نمی‌کنم ، گوینده پیشکسوت

مهر

واژه های کلیدی: ایران | رادیو | نامردی | برنامه | گوینده | آمریکایی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz